iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Jak zarabiać pieniądze na swoim blogu?

 

 

 

 

                To coś całkowicie normalnego, że jeżeli prowadzimy bloga, poświęcamy na pisanie tekstów sporo czasu, nie chodzi zresztą tylko o publikowanie artykułów, ale także promocję, kontakty z czytelnikami, walkę ze spamem, etc., to siłą rzeczy bardzo chcielibyśmy na tym trochę zarobić. W naszym interesie jest to, aby tych pieniędzy było możliwie jak najwięcej. Zresztą prowadzenie bloga kosztuje. Co można napisać takim blogerom, którzy posiadają bloga i zastanawiają się w tym momencie nad tym, na czym najzwyczajniej w świecie zarabiać?

 

                Przede wszystkim trzeba dostosować reklamowane przez nas produkty i usługi do tematyki naszego bloga. Jeżeli nasz blog traktuje o zwierzętach, to siłą rzeczy nie ma większego sensu reklamować sklepu internetowego oferującego ubrania. Co innego reklamowanie sklepu z powiedzmy jedzeniem i akcesoriami dla psa - jeszcze zależy o jakie zwierzęta się rozchodzi. Powinniśmy zatem ustalić tematykę naszego bloga, grupę docelową, a następnie trzeba po prostu rozejrzeć się za programami partnerskimi, które maja ofertę dostosowaną do naszych wymagań. No właśnie - to na programach partnerskich można zarobić zauważalnie spore pieniądze. Konkurencja w Internecie jest bardzo duża, więc siłą rzeczy znajdują się właściciele różnego rodzaju sklepów internetowych czy biur podróży, którzy są w stanie podzielić się swoim zyskiem z osobami, które będą promowały ich biznes na swoim blogu.

 

                Strzałem w dziesiątkę jest pisanie oddzielnych notek, w których będziemy reklamowali dane rozwiązania. Dlaczego? Taka notka dotrze do bardzo dużej grupy czytelników, w sumie to do wszystkich, a do tego będzie to zawsze świeży content. Taki content, który może być całkiem wysoko w wyszukiwarce internetowej - to chyba całkowicie oczywiste, że może dojść do takiej sytuacji, iż ktoś wejdzie na naszego bloga właśnie szukając w wyszukiwarce promowanych przez nas produktów / usług. Wtedy ratio będzie na pewno wysokie, a my będziemy mieli więcej pieniędzy na koncie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

Komentarze (0)